Котирування природного газу на середньо- та довгодостроковому ринку

Щоб за вигідними цінами купувати природний газ на українських електронних біржах, потрібно слідкувати за тенденціями ринку. Товарна Біржа «Українська енергетична біржа» (ТБ «УЕБ»), яка є акредитованим майданчиком системи ProZorro, через яку проводять торгові операції державні, комунальні та комерційні установи. На ТБ УЕБ завжди публікується актуальна інформація про тенденції енергетичного та паливного  ринку, оголошених тендерів та торгів. Метою діяльності нашого майданчику є формування цінових бенчмарків (орієнтирів чи еталонів), які необхідні для розуміння тенденцій окремих сегментів чи ринку в цілому.

Продаж природного газу через електронну біржу

Відкритість та прозорість електронних біржових торгів дозволяє виключати корупційну складову та тіньові схеми, через які держава недоотримує мільярди гривень щороку. Енергетичний ринок має дуже великі обсяги і непрозорість торгових операцій у цій галузі може значно впливати на економічні процеси. Біржові торги дозволяють формувати ринкові ціни з урахуванням рівня попиту та пропозиції. Майданчик Товарна Біржа «Українська енергетична біржа» на поточний момент є найголовнішим джерелом формування ринкової вартості на природний газ та інші енергоресурси.

Крупні аналітичні агентства Thomson Reuters та Bloomberg та інші визнають  котирування, які постійно публікує ТБ УЕБ. Це свідчить про неупередженість та прозорість ціноутворення на природний газ в Україні шляхом порівняння бенчмарків-еталонів з поточними вартісними показниками.

Ціна на газ для населення України формується під впливом ринкових цін, може коливатися в межах гарантованої ціни. На вартість також впливають тарифи на транспортування газу, торгові націнки постачальників.

Як прийняти участь у торгах

Що краще розуміти особливості купівлі-продажу енергетичних та паливних ресурсів, ознайомтеся з корисною інформацією за посиланням www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/

На ресурсі можна знайти інформацію про оголошені торги, з вказанням дати та часу початку аукціону, а також ціни та характеристик лоту. Для початку роботи потрібно зареєструватися в системі – щоб набути статусу непостійного члену ТБ УЕБ, після ухвалення позитивного рішення Біржового комітету. Приймати учать в електронних торгах на нашому ресурсі мають право українські державні та комунальні підприємства, комерційні фірми, підприємці та компанії-нерезиденти.