Аукціони лісу в електронній системі з допомогою ТБ «Українська Енергетична Біржа»

Електронна система продажів державного майна включає торги лісом. В цій сфері давно існують певні проблеми. Це зв’язано з незаконною вирубкою лісів та іншими проблема, які потребують уваги збоку держави, тому в реалізації продуктів санітарної вирубки лісу почала приймати участь сучасна система електронних аукціонів, що проводиться на порталі Прозорро.

Уряд постановив, що великі обсяги деревини мають продаватися саме через цей ресурс.

Головні перспективи продажу через аукціон

Для учасників аукціону доступні лоти, які мають об’єм від 150 куб. м. Ціна повинна бути не меншою як 200 000 грн. Така система реалізації має створити надійну репутацію ринку лісу. Весь процес продажів прозорий і незалежний. Публічний торг проходить не акредитованих онлайн-майданчиках, зокрема і на сайті Української Енергетичної Біржі. Спеціалісти проводять процедуру с максимальним професіоналізмом та увагою до деталей. Кожен клієнт може розраховувати на високий рівень сервісу.

Публічний аукціон користується довірою багатьох підприємців. На ньому зареєстровані тисячі учасників. З початку діяльності системи державні та комунальні підприємства отримали мільярди гривень з реалізації різноманітних ресурсів. З кожним роком ця цифра зростає, оскільки Прозорро регулярно розширює сфери діяльності.

Під час аукціону лісу за весь час було реалізовано 33 500 кубометрів необробленої деревини, що принесло не малий прибуток державі.

Що потрібно для перемоги в торгах

Щоб потенційні покупці були максимально зацікавленими в купівлі товару, лот має бути правильно описаним. В оголошенні повинна бути вичерпна інформація про сировину, яка буде запропонована на електронному аукціоні. Шанси на отримання хорошого прибутку зростають, якщо в одному лоті знаходиться сировина однієї породі. Важливо продавати окремо хвойні та окремо листяні породи одного класу якості. В більшості лотів знаходяться максимально схожі колоди, однакового діаметра та довжини.

В аукціоні можуть взяти участь всі бажаючі. Спеціалісти майданчика допоможуть новачкам розібратися в тонкостях роботи порталу sale.ueex.com.ua/news/aukciony-lisu-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale. Існують пояснюючі відео, с якими можна ознайомитися на YouTube-каналі біржі. Інформація допоможе за короткий строк оволодіти навичками ведення торгів на аукціоні.

Для кожного клієнта доступна безкоштовна консультація менеджера. Йому можна зателефонувати на гарячу лінію. Завжди бути в курсі подій і нових торгів можна, якщо підписатися на електронну розсилку та канал в Телеграмі.

Для участі необхідно зареєструватися на УЕБ sale.ueex.com.ua та внести платежі, які були встановлені правилами системи. В процесі торгів ціна буде поступово збільшуватися. Якщо не вдається виявити переможця, то на наступний раз ціна буде нижчою.

Коли система автоматично визначе переможця, він має укласти договір купівлі-продажу та внести частину оплати. Завдяки проекту ліс продається абсолютно відкрито. Це означає, що ніяких тіньових механізмів, а також незаконної вирубки лісу не буде.

Громадськість має прямий доступ до інформації. Кожен українець може слідкувати за результатами аукціону, цінами та учасниками. Завдяки таким продажам можна контролювати, яким чином проходить використання сировини, в яких обсягах і кому вона реалізується.

Даний спосіб покупки ресурсів не тільки безпечний, а й комфортний. Учаснику не потрібно нікуди йти, достатньо зайти на майданчик через комп’ютер або телефон, робити ставки та слідкувати за ходом торгів, очікуючи вибору переможця.