Новий документ зможе врегулювати форму трудової угоди з нефіксованим робочим часом. Кабінет міністрів планує подати до ВРУ законопроект, який зможе встановити норми взаємовідносин між робітниками та працедавцями у ситуації, коли немає можливості визначити різновиди, об’єм та період здійснення робіт (до цього числа входять фрілансери). Мінрозвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомляє про те, що проект закону був схвалений на засіданні кабміну 24 лютого.
Ігор Дядюра, заступник міністра економіки з питань цифрового розвитку та цифрової трансформації, зазначив, що оформлення роботи в подібних випадках йде частіше за все на основі цивільно-правових договорів, а особи, які виконують роботу, не мають гарантій та прав, що встановлені законодавством про працю.
Деталі законопроекту
Запропоновані зміни містять в собі новий механізм легалізації праці фрілансерів, що за словами Ігоря Дядюри, зможе посилити соціально-трудовий захист та збереже мобільність персоналу. Також заступник міністра відзначив, що текст законопроекту розроблявся міністерством економіки в тісній співпраці з роботодавцями та профспілками. Це забезпечило баланс інтересів всіх зацікавлених сторін. Документ пропонує введення нової форми трудового договору – з нефіксованим робочим часом.
Згідно з умовами такого договору, його учасники можуть за домовленістю визначати необхідність та час використання робочого часу та послуг фрілансерів. Також визначаються об’єми та режим виконання роботи. При цьому оплата праці здійснюється виключно за час, коли робота фактично виконувалася.
Переваги для фрілансера
В той же час робітник, який надає послуги за договором з нефіксованим робочим часом, може вільно планувати свою роботу, не прив’язуючись до одного роботодавця та графіку окремого підприємства. Це дасть змогу планувати діяльність залежно від актуальних завдань.
Важливо, щоб робітник отримав усі права та гарантії, які передбачені законодавством про працю. Це стосується режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу та звільнення з неї. Законопроект передбачає мінімальну кількість годин за місяць, як зазначають у міністерстві економіки. На aeaep.com.ua ви зможете дізнатися більше новин з економічного життя України та інших держав.