Життя на пенсії: що на вас чекає

Хтось сприймає пенсію як можливість відпочити, займатися тим, про завжди мріяли. Проте для більшості людей це перш за все серйозний стрес. Адже вихід на пенсію означає необхідність жити на смішні державні виплати, котрі ніяк не можуть перекрити навіть базових потреб. Втім, чи насправді все так погано і що можна зробити, щоб покращити ситуацію? Давайте спробуємо розібратись.

Фінансові складнощі

Як відомо, держава постійно підвищує пенсії, проте ці підвищення не можна вважати серйозними. Вони не покривають навіть інфляції. Що вже казати про останнє підвищення пенсій, котре стосується лише кількох категорій українців. Та навіть це підвищення важко назвати серйозним, тому слід самостійно думати про свою старість та про власне забезпечення. Тільки так можна бути впевненим в тому, що вас не спіткає лихо. Адже сподіватися на те, що пенсійне забезпечення зросте через кілька років точно не варто.

Якщо ви вже не встигли зібрати достатньо для комфортної пенсії коштів, то що робити в цій ситуації? Що ж, в цьому випадку ви можете також розраховувати на себе, на власний талант та можливості, котрі є у кожної людини незалежно від віку. Особливо варто говорити про можливості, котрі нам всім подарував останнім часом інтернет. Адже тепер ви реально можете працювати практично в будь-якій категорії та розраховувати на те, що результати дійсно матимуть цікавий ефект на ваше життя. Ви можете взятись за якусь просту роботу, за яку неможливо заробити багато, проте це вже дасть шанс в кілька разів збільшити розмір вашої пенсії.

Ви навіть можете відкрити власну справу чи займатись чимось тим, що є доступним саме для вас. Все залежить від того, що ви вмієте та від вашого настрою. Заробити на пенсії наразі може кожен, інтернет дав такі можливості, яких раніше пенсіонери мати просто не могли. А опанувати інтернет вам дозволять спеціальні курси для пенсіонерів. Інколи навіть можна знайти цілковито безкоштовні варіанти. 

Якщо справа не в грошах

Проте гроші це далеко не єдина проблема, котра може вас спіткати на пенсії. Багато хто перші дні може насолоджуватись цією відпусткою, але досить скоро вона може набриднути. Коли ви все життя живете за певним графіком, йдете до школи, університету, ходите на роботу, а потім виявляється, що весь ваш час належить тільки вам, це може викликати певну фрустрацію.

Тому дуже важливо знайти якісь заняття, придумати сенс для вашого вільного життя. Чим ви хотіли займатись раніше, проте не вистачало часу? Про що ви мріяли? Спробуйте все згадати, проаналізувати, та поствити нові цілі. Це дозволить віднайти нову мету та вийти на цілковито новий формат роботи. В перспективі пенсія може принести вам чимало задоволення. Багато хто навіть зазначає, що лише вихід на пенсію дозволив їм жити тим життям, про яке вони мріяли. Тож слід спробувати стати одним із цих людей, а не одним із тих, хто постійно живе на ті копійки, котрі дає держава пенсіонерам. Вірте в себе та ніколи не здавайтесь, це буде найкращою звичкою.