Роль системи ПроЗорро в електронних торгах

Основним інструментом, без якого не є можливим проведення будь-якого формату конкурсних торгів на легальних умовах, є система ПроЗорро. Ця платформа активно і досить ефективно функціонує вже більше 5-ти років і з кожним днем кількість людей, що користуються нею, лише збільшується.

В момент запуску цього механізму, ставилось одне основне завдання – позбутися фактору корупції при проведенні державних закупівель. Мова йде про діяльність державних організацій, які згідно з річним планом повинні проводити закупку товарів, послугу або ж навіть робіт.

Для того, щоб в органів контролю була можливість перевіряти всі звіти, стосовно витрат коштів, було реалізовано механізм, що гарантував би проведення всієї процедури в прозорому форматі. Наразі, спостерігавати за процедурою торгів можуть не лише учасники, але й звичайні люди, які в цьому зацікавлені.

Досить просто процедурою також можна назвати пошук оголошення. Незалежно від того, чи то продаж арештованого майна, чи якийсь інший напрямок в торгах, ви можете знайти потрібний вам розділ за посиланням sale.ueex.com.ua/filter/arrested-property

Для зручності, ви можете використовувати фільтр, функціонал якого дозволяє задавати в ньому основні параметри й з врахуванням них шукати оголошення. Це можна робити не лише на українській енергетичній біржі, але і на всіх інших акредитованих майданчиках в ПроЗорро.

Говорячи про саму роль ПроЗорро, то тут варто розуміти, що мова йде про звичайний інтернет-портал, який є загально доступним для всіх бажаючих. Відкритість цієї платформи дає можливість ознайомитися з інформацією про певні закупівлі державними установами або ж навіть результати вже проведених процедур, просто перейшовши до відповідного розділу на сайті.

Говорячи про закупівлі, які проходять під наглядом системи ПроЗорро, їх можна ділити на дві основні категорії, вони можуть бути:

  • Допороговими – вони обмежуються певними рамками і до цієї категорії можна віднести лоти, вартість яких починається з 3 тисяч і досягає показника в 200 тисяч гривень. Це стосується товарів та послуг ,в той час як обмеження на виконання робіт є значно більшими і дорівнюють 1.5 мільйонам гривень.
  • Надпороговими – мова йде про ті закупівлі, вартість яких перевищує задані границі. В даному випадку, немає ніякої кінцевої точки і в таких закупівлях може фігурувати будь-яка сума.

Є багато факторів, що можна віднести до числа вагомих переваг формату проведення державних закупівель на електронних майданчиках.

Перш за все, це стосується таких моментів, як:

  • Вільний доступ до порталу – скористуватися системою ПроЗорро та електронними майданчиками може кожен бажаючий;
  • Відкритий формат – тендерні закупівлі проходять згідно з заданим алгоритмом і все це відбувається в прозорому вигляді;
  • Реальна конкуренція – на момент подачі заявок всі учасники знаходяться в рівних умовах і ніхто не має ніяких привілей;
  • Електронна документація – це один з важливих пунктів, тому що він дозволяє значно спростити процес роботи з документами.

Також, система ПроЗорро дозволяє економити час, що також є її великою перевагою.

Внесення змін до річного плану в ПроЗорро – що це за процедура

Не завжди вдається сформувати річний план закупівель таким чином, щоб в ньому було ідеально все прораховано. Як результат, доводиться працювати над додаванням до плану закупівель додаткових позицій, з чим доводиться зіштовхнутися майже всім компаніям.

Зробити це можна різними способами, а саме:

  • Внести корективи вже до готового плану, вписавши відповідні закупівлі. Головне – це внести ці відомості до протоколу комісії, яка перевіряє самі звіти. Це важлива умова, без виконання якої внесенні корективи не будуть збережені;
  • Створити нову позицію в закупівлях – цей варіант вважається простішим і не потребує подібних маніпуляцій з протоколом, що робить завдання замовника послуг трішки простішим.

Головне – це вносити подібні корективи до плану закупівель вчасно і робити це з виконанням всіх законодавчих норм.

Закупівля електроенергії в ПроЗорро – що про це потрібно знати

Продаж державних ресурсів в форматі відкритих торгів є не новим напрямком в системі ПроЗорро. 

Це стосується не лише деревини, але й енергетичної сфери країни. Для прикладу, найбільш значними виявились закупівлі електроенергії в ПроЗорро в 2019-му році і обсяги отримання енергії, що пройшла через алгоритми ПроЗорро підтвердила попит на цей напрямок в торгах.

Реалізовувати електричну енергію в форматі електронних торгів можуть як державні так і комерційні установи, але за умови дотримання норм діючого українського законодавства. Тому, потрібно попередньо ознайомитися з законом, що стосується енергетичної сфери.