Державні аукціони в Україні: види та особливості

Для того щоб придбати земельну ділянку, житлову чи нежитлову споруду, деревину, металобрухт чи транспорт, що продає держава, необхідно скористатися одним з торгівельних майданчиків, акредитованих в системі Прозоро. Також на державних аукціонах продається арештоване майно та майно банкрутів.

Види аукціонів

Розрізняють два головні види торгів: на підвищення ціни (англійські) та на її пониження (голландські). Частіше всього можна зустріти саме англійські аукціони, на яких учасники роблять свої ставки, перебиваючи попередню ставку вищою ціною. Так продовжується доти, доки не буде запропонована найвища ціна. Після закінчення аукціону буде оголошений переможець, який і отримає право на придбання лоту.

В свою чергу голландський аукціон проводиться тоді, коли майно не було продано на звичайному аукціоні. По голландській схемі торгів зазвичай продають арештоване майно або те майно, що не користується попитом. Ціна лоту поступово знижується доти, доки не знайдеться бажаючий його придбати.

Також аукціони діляться на закриті та відкриті. Державні аукціони, що проводяться на базі електронної системи Прозоро, являються публічними, тобто відкритими для всіх.

Що можна придбати на державному аукціоні

За допомогою електронних торгів продається земельний актив, рухоме та нерухоме майно, кредитні активи, сировина, права на видобуток корисних копалин, металобрухт, тощо. На таких аукціонах можна навіть придбати меблі чи офісну техніку.

Що потрібно для участі

Для того, щоб стати учасником аукціону та поборотися за право придбання цікавого лоту, необхідно спочатку зареєструватися на електронній торгівельній платформі та сплатити необхідні внески (реєстраційний та гарантійний). Гарантійний внесок буде повернений, якщо учасника торгів не буде вибрано переможцем. Більше цікавої інформації щодо проведення електронних торгів можна дізнатися тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-dub-kruglyak-vigidno-na-prozoroprodazhi/.

Також для участі в торгах необхідно представити на перевірку деякі документи. Їх будуть перевіряти тільки в тому разі, якщо учасника торгів буде признано переможцем. В такому разі він отримає відповідне повідомлення, в якому також буде зазначена повна сума, що залишилася до сплати (з урахуванням гарантійного внеску), та кінцевий термін придбання лоту.