Продаж деревини через електронні торгівельні платформи

До того, як в українському законодавстві, що регламентує продаж державного майна, сталися зміни, в країні панувала незаконна вирубка лісу, який продавався по корупційним схемам. Дуже багато років країна втрачала прибуток. Але в 2020 році Кабінет Міністрів України утвердив Постанову №1178, відповідно до якої лісозаготівельні підприємства повинні реалізовувати частину деревини через електронні торги відкритого типу. Це дозволило зробити ринок деревини більш прозорим та усунути багато корупційних схем.

Які проблеми були поширеними при продажі деревини раніше

До нововведень, деревообробним підприємствам доводилося протистояти державним лісовим господарствам з ї непрозорими схемами продажу необробленої деревини. Майже всюди зустрічалися корупційні схеми, коли деревина продавалася «своїм» по заниженій вартості, а іншим – по завищеній ціні. Так реальна вартість лісу буда невідомою, а за те, щоб отримати знижку, підприємці були вимушені давати чималі хабарі посадовцям.

Крім цього, навіть після підписання офіційної угоди покупець не міг бути впевненим в тому, що її умови будуть виконані продавцем належним чином. Інколи деревина не відповідала заявленій якості, або серйозно порушувалися терміни її поставок. Але наразі всі ці проблеми відійшли в минуле, так як значна частина деревини продається на відкритих та прозорих електронних торгах. Більше детально про це написано тут https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-derevyny-na-elektronnyh-torgah-prozorro-sale.

Відповідно до чинного законодавства, реалізація деревини державними лісозаготівельними підприємствами повинна здійснюватися через систему Прозоро.Продажі. В цій системі є декілька десятків акредитованих торгівельних платформ, однією з яких являється Українська універсальна біржа. Більше про неї можна дізнатися тут sale.uub.com.ua.

Яким критеріям повинна відповідати електронна торгівельна платформа

Всі існуючі на даний час електронні торгівельні майданчики, що акредитовані в системі Прозорро, підключені до єдиної бази даних аукціонів. Тому вся інформація на них являється ідентичною. Але чим тоді ці майданчики відрізняються між собою та як вибрати найкращий?

Основна відмінність торгівельних платформ – це зручність інтерфейсу та наявність додаткових послуг, наприклад, послуги незалежної оцінки майна. Також різними можуть бути рівні акредитації: бажано обрати біржу з найвищим рівнем акредитації.

Ще одна відмінність – це ефективність роботи служби підтримки, яка повинна працювати цілодобово. Так як далеко не всі користувачі можуть відразу самостійно розібратися в роботі системи, дуже важливо, щоб служба підтримки працювала швидко та ефективно. На всі питання клієнти біржі зможуть отримати вичерпні відповіді. На УУБ є всі необхідні навчальні матеріали, що допоможуть розібратися в роботі системи. Але при виникненні будь-яких питань зареєстрований користувач сайту може отримати необхідну допомогу.